×

  Avatar
×

  Avatar

Omlouvám se...

Toto video je určeno pro členy skupiny.

Kolik stojí členství?

×

  Avatar

Omlouvám se, ...

Toto video je určeno pro členy skupiny.

Kolik stojí členství?

intraday.cz : projekt Login | Register
home -> Trading články -> Tradingpool - základní informace

Tradingpool - základní informace

Na prosincovém setkání členů jsem více podhalil myšlenku tradingpoolu. Nyní finišuji programování infrastruktury přenosu objednávek. Automatického "portfolio/risk managera" bych chtěl dokončit na základě obchodních dat z dalšího pravidelného provozu, který plánuji zahájit začátkem dubna (detaily upřesním během několika dní).

proprietary

Pár pojmů:

 • HIT - pracovní název skupiny
 • MIT - portfolio/risk manager
 • PSP - psychologická strategie poolu
 • Infrastruktura a MIT

  Nyní více k infrastruktuře. Kdo z členů bude mít potencionální zájem se účastnit, obdrží speciální studii pro Sierra Chart (HITconnector), která odesílá příkazy na můj server. Na serveru běží aplikace MIT, která vyhodnocuje návrhy HITů a příkaz buď podstoupí dál brokerovi nebo jej vyhodnotí jako rizikový a dál nepustí. Finální rozhodnutí tohoto algoritmu se trader nedozví (prvek PSP). MIT bude dále například vyhodnocovat prioritu řízení - automaticky nebo traderem řízený obchod, reálnou velikost pozice a další jiné parametry s ohledem na celé HIT portfolio.

  market-likvidita

  Psychologická strategie tradingpoolu (PSP)

  Na základě mých poznatků navrhuji celý systém tak, abych odstranil iracionální chování jednotlivce a fungoval maximálně pragmaticky - i pomocí PSP. S tím souvisí i to, že v ostrém provozu trader bude obchodovat přepnutý v SIM režimu s objemem 1 nebo 2 kontrakty. Součástí PSP je i odměňování jedlotivých traderů včetně fixní odměny. Pro úspěšné ostré spuštění tradingpoolu je důležité, aby obchody HIT portfolia byly schopné svoji výkonností pokrýt požadavky PSP.

  Návrh odměňování

  Tento odstavec je čitelný pouze pro přihlášené členy.

  Fluktuace

  Můj koncept počítá s fluktuací traderů. V případě, že trader zapojený do tradingpoolu vyhodnotí, že je pro něj spolupráce nevýhodná, logicky odejde. Pro zachování plynulosti a stability firmy je proto důležité hledat stále nové lidské zdroje. Počítám i s tím, že ČR je tomuto projektu malá a v případě potřeby je projekt schopný přejít během několika měsíců do angličtiny.

  Co se stane se mnou, jakou mám motivaci a další vize

  V případě ostrého spuštění se stáhnu z aktivního obchodování do pozadí. Povedu meetingy (místo dnešních workshopů) a nově vznikající "Reseach team" pro hledání nových příležitostí a likvidity, protože NQ nám bude malé. V dalších fázích chci HIT portfolio diverzifikovat i AOS portfoliem s vlastním risk managerem. Vznikne tak i motivace tzv. "karierního růstu".

  Financování a termín

  Financování rizika plánuji z vlastních zdrojů firmy bez finanční účastí členů. Termín spuštění se bude odvíjet od vytěžených dat z 3. pravidelného provozu. Při jeho předpokládaném optimistickém vývoji, bych ostrý provoz tradingpoolu zahájil koncem tohoto roku.

  Závěrem

  Propočítal jsem spousty variant a došel jsem k závěru: i kdyby pravděpodobnost úspěchu projektu byla pouze 50%, tak potenciální výnos vůči riziku je neúměrně velký. Vzhledem k nějaké naší historii, know-how a psychologické strategii tradingpoolu odhaduji šanci na úspěch více než 50%. Další dokumentaci k tradingpoolu budu postupně vyvěšovat v uzavřené sekci.

  Komentáře:

  nahoru ↑
  loading
  Loading Activity Panel...
  ×

  Trader equity


    loading
  ×

  Načítání intradenního grafu...


    loading
  ×

  Načítání situace...

    loading
  ×

  Načítání karty obchodu...

    loading
  ×

  Načítání karty obchodu...

   

  Omlouvám se, Unregistered...

  Tato funkce je určená pouze pro členy Pravidelného provozu.

  Co je a kolik stojí členství?

  ×

  User Trade List


    loading
  ×

  Delete request


   
  Uveďte důvod, prosím (např. duplicita):

  ×