×

  Avatar
×

  Avatar

Omlouvám se...

Toto video je určeno pro členy skupiny.

Kolik stojí členství?

×

  Avatar

Omlouvám se, ...

Toto video je určeno pro členy skupiny.

Kolik stojí členství?

intraday.cz : projekt Login | Register
home -> Trading články -> Averaging down - ředění část I.

Averaging down - ředění část I.

Averaging down, neboli ředění je podle mě velmi kritický nástroj trademanagementu. Reálně tato situace může vypadat obdobně jako na obrázku. Motivován diskuzí k tomuto obchodu 6126 se v následující sérii článků pokusím o konstruktivní kritiku tohoto nástroje řízení rizika.

trade-management
iml-ukazatel1

K tomuto řízení rizika se přiklání více traderů než k takzvanému scale-in otevírání pozice. Scale-in navyšuje pozice, které jsou v zisku. Oproti tomu ředění pozici navyšuje, pokud je aktuálně ve ztrátě.

Jednoduše se dá říct, že motivace scale-in přístupu je maximalizace zisku při malém počátečním riziku. Motivací ředění je vylepšit si vstupní cenu a to často za cenu násobně vyšších drawdownů, než je cílený profit. Ná závěr a nějaké zhodnocení si ale počkejme na konec této série článků.

Averaging down

Po signálu otevřeme long obchod. Po našem vstupu dojde k negativnímu vývoji ceny a pohybujeme se ve ztrátě. Abychom si vylepšili vstupní cenu, pozici na nižších cenách navýšíme. Tím se posune průměrná vstupní cena blíže aktuální. Současně se však otevíráme vyššímu dolarovému riziku. Takto můžeme fungovat dál a dál, dokud nenarazíme na nějaký strop nebo se cena umoudří a dá nám možnost rozumně vystoupit. Rozumně vystoupit vnímám v tento moment jako dost relativní pojem. Může to být v intervalu menší ztráty než maximální až po nějaký nadstandartní profit.

Pojďme si nastínit 2 modelové situace

Pro pokrytí maximálního počtu situací vytvořím 2 druhy ředění: A) plánované B) neplánované. Modely je možné dále rozvíjet.

A) Plánované ředění

Tento model je založen na plánované konstantní ztrátě každého započatého obchodu. Současně se ztráta bude rovnat plánovanému zisku. Celkově tedy bude mít plánovaný trade RRR 1. Při prvním otevření tedy bude target umístěn co nejdále od vstupní ceny. S následujícím ředěním se bude vzdálenost výstupních příkazů udržovat stejné RRR z pohledu od průměrné ceny. Z pohledu ceny, na které aktuálně ředíme, je však RRR situace úplně jiná. Podívejme se na grafy:

iml-ukazatel1
Pro příklad uvedený v grafu jsem použil maximálně možné reálné vstupní parametry - ředění provedeme vždy po poklesu o 6 bodů (TM2). Celkové riziko na obchod jsem zvolil 480 USD (pokud přistupuji k fixnímu ředění, je potřeba mít prostor).
Nyní si rozebereme situaci podrobně:

1) Při prvním vstupu do obchodu na ceně 7750 musím umístit SL a PT 24 bodů (tj. 96 ticků) od vstupní ceny. Jsem s 1 kontraktem a situace je velmi prostá - RRR 1 a pravděpodobnost 50%.

2) V 50% případů se tedy cena propadne o 6 bodů (tj. 24 ticků odpovídajícíh TM2) a na ceně 7744 otevírám 2. kontrakt. Průměrná cena pozice je nyní 7747. Protože jsem zvýšil objem pozice, musím přiblížit PT a SL příkazy. Po správné korekci je však SL příkaz blíže aktuální ceně, na které právě ředím, než PT příkaz. Abych v tomto okamžiku udržel fixní riziko na obchod, musím z aktuální ceny 7744 cílit na RRR 1,67. Tím se my logicky snižuje pravděpodobnost. Uvědomme si však že tato situace je stále jako hod mincí - tedy 50% šance, že padne SL nebo cena vyroste o stejnou vzdálenost směrem k profitu jako je vzdálenost od SL. ALE POZOR, PT je umístěný přece mnohem dále od aktuální ceny než SL!

3) To znamená, že v 62,55% případů cena opět propadne o 6 bodů a my opět ředíme tentokrát na ceně 7738. Pro zachování fixního rizika na obchod musím po tomto naředění držet RRR 7... ano, situace se již mění exponenciální razancí. Vzdálenost SL se oproti PT vzdálenosti dramaticky přibližuje aktuální ředící ceně 7738. Opět budeme uvažovat hod mincí - v 50% případů cena propadne o 6 bodů. Celkově je nyní pravděpodobnost zasažení SL 87,5% V našich nastevených podmínkách již není možno dál ředit, protože SL by byl po korekci nad potenciální ředící cenou. Dosáhli jsme tedy stropu tohoto modelu ředění.

Pro lepší představu funkcí jsem připravil i teoretickou simulaci s rizikem 3000 USD / trade a ředění po každém propadu o 1 bod. Toto anstavení umožňuje naředit až 18x, než dosáhneme stropu:

iml-ukazatel1
Shrnutí modelu A

Tento model je tedy možné aplikovat pouze v případě, že mířím svým systémem prvotně na vzdálenější target. Aktuálně míříme targety kolem 3-6 bodů, pro použití tohoto modelu je nutné plánovat target o velikosti 24 bodů - tj. až 8x větší než obchodujeme. Od prvního otevření takovýto trade postupně přechází z dlouhodobějšího intradenního až po krátký skapovací. Můžeme to nazvat jako zkracující se platnost obchodu.

Při striktním dodržování vzdáleností přidružených příkazů PT a SL se jedná ještě o bezpečnější formu ředění, protože dodržuje fixní riziko na obchod. Nemělo by tedy docházet k extrémním výkyvům jako na obrázku dole. V posledních fázích se zvyšuje riziko, že vzdálenost ředící ceny nebude dostatečná pro pokrytí bežných cenových oscilací. Model kvůli tomu prakticky může dosáhnout svého stropu ještě dříve než teoreticky.

Pokud po našem prvním vstupu trh nezeareaguje, tak nám tento nástoj umožní pozici uzavřít na nižších cenách při zachování RRR a konstatnního rizika. Ovšem za cenu snižující se pravděpodobnosti uzavření v zisku. Jinak jsem v tomto nástroji neodhalil žádnou statistickou výhodu. Sám o sobě přináší možné problémy s jeho aplikací - možná poruchová součástka navíc...

iml-ukazatel1
Výrazné výkyvy - trader je ochoten se otevřít většímu riziku pro malý zisk. Reprezentuje model B.

Kvůli vyšší obsáhlosti rozeberu další model v následujícím článku.


Vyhlášen nový pravidelný provoz nabitý obchody a webináři. Přidejte se mezi nás a staňte se členem tradingpool.cz! Zapojte se tak do naší komunity, ve které se nebojíme sdílet pravé výsledky pomocí online automatického přenosu a posuňte svůj trading dál!

iml-ukazatel1

Komentáře:

nahoru ↑
loading
Loading Activity Panel...
×

Trader equity


  loading
×

Načítání intradenního grafu...


  loading
×

Načítání situace...

  loading
×

Načítání karty obchodu...

  loading
×

Načítání karty obchodu...

 

Omlouvám se, Unregistered...

Tato funkce je určená pouze pro členy Pravidelného provozu.

Co je a kolik stojí členství?

×

User Trade List


  loading
×

Delete request


 
Uveďte důvod, prosím (např. duplicita):

×