Results 1 to 7 of 7

Thread: Interactive Brokers

Administrator Wem's Avatar

Interactive Brokers

Odhaduju, že to je u nás 2. nejpoužívanější broker po AMP. Je trochu náročnější na vklad a marginy.

- vyžaduje minimální vklad 10.000 USD (AMP 5.000 USD)
    - k dnešnímu dni je initial intradenní margin na NQ 3.675 USD, takže otevřu max 3 kontrakty více tady (pro srovnání u AMP je myslím jenom 500 USD - otevřu 20 kontraktů)
    - Round Turn komise je 4,08 USD

- Sierra Chart nutnost package 5 za 33 USD při měsíční platbě. Při roční je tam sleva 34% takže měsíc potom výjde na cca 21 USD
    - Data, která dlouhodobě Interactive Brokers poskytuje, nejsou vhodná pro naše účely (snapshot data - dochází ke ztrátě informace o směru tradu a často i volume, takže na nízkých timeframech ukazujou blbosti. na vyšších timeframech 2min a víc si myslím, že by mohla být candlestick použitelná)
    Nejpoužívanější kombinace pro naše účely je s daty od Sierra Chart za 50,75 USD (v minulosti jsem využíval IQfeed, ale ten je zbytečně drahý a ne každý dokáže využít jejich potenciál)

Při kombinaci Interactive Brokers a Sierra Chart s datafeedem jsou měsíční náklady do 90 USD

- Interactive Brokes mají poměrně propracovanou administraci, reporting, filtrování, benchmarky.. (ale zatím nemám srovnání s dalšími)
    - Je nutnost mít nainstalovanou aplikaci TWS, která slouží jako most pro komunikaci mezi Sierra Chartem a IB servery. V TWS je možné zadávat příkazy přímo (například pro nouzové zavření pozic). Můžeme tady provádět konverzi měn za burzovní kotaci. Existuje mobilní aplikace TWS. Zabezpečení pomocí plastové gridové kartičky.

- IB mají účet v české bance v CZK. Obchodní účet je možné vézt v různých měnách. Převody peněz tam i zpět probíhají do druhého dne. 1 výběr v měsíci je zdarma a další cca 10 USD.

Jo IB je docela dobrej broker. Protoze pro ne delam, vim ze je moznost mit lepsi podminky, nizsi komise, nez je oficialni sazba

Senior Member bluewave65's Avatar
    No 3675 za kontrakt mi prijde docela zbytecne dost ....

Delas pro lynx ?
    Last edited by bluewave65; 16-06-2017 at 08:05.
    David | Skype : gyruss65 FACEBOOK : https://www.facebook.com/bluewave65

jo zatim jeste jo :-)

Senior Member bluewave65's Avatar
    Mam tu zrovna jejich slozku, ale moc levne se mne to nezda .......
    Nemuzes mne prosim poslat na email na jaky "tarif" bych se byl schopny dostat pri tom "nasem" obchodovani s tim ze denne tak cca 5-10 obchodu .....

dik

p.s.: gyruss@email.cz
    David | Skype : gyruss65 FACEBOOK : https://www.facebook.com/bluewave65

Zdravím všetkých, chcel by som sa opýtať, či má niekto skúsenosť s účtom v IB do 26 rokov. Sú tam nejaké iné rozdiely okrem minimálneho vkladu 3000 USD ? Alebo iné poplatky vstup-výstup, prípadne nejaký maximálny denný počet kontraktov ?

Ďakujem

Zdravím Vás, vie mi prosím niekto vysvetliť intradenný margin u IB na NQ cez 28.000 USD? Deje sa niečo, čo mi utieklo??
    Dikes