×

  Avatar
×

  Avatar

Omlouvám se...

Toto video je určeno pro členy skupiny.

Kolik stojí členství?

×

  Avatar

Omlouvám se, ...

Toto video je určeno pro členy skupiny.

Kolik stojí členství?

intraday.cz : projekt Login | Register
home -> Trading články -> Utilita pro IM likviditu

Utilita pro IM likviditu

V roce 2017 jsme zobchodovali 993 obchodů na základě odhadu likvidních situací - tzv. obchodování intermarket likvidity. Z procentuálního pohledu se jednalo o 35% ze všech zobchodovaných a hodnocených záznamů v naší komunitě. Na přelomu roku se razantně a dlouhodoběji změnila volatilita na našem hlavním trhu. Změna volatility zapříčinila přechod charakteru NQ ze středního pásma více do extrovertnějšího. Tím klesl výskyt základních schémat, které obchodujeme podle WTR.

intermarket-likvidita

Pokles výskytu časování podle WTR celkem solidně kompenzují právě vstupy na základě odhadu likvidity (jako diverzifikace k WTR vstupům; více například: nebo ). Tyto odhady likvidních situací začínáme postupně rozšiřovat i pro trh e-mini Russel 2000, který zůstává v přijatelné volatilitě. Od začátku roku tedy vstupy na základě intermarket likvidity začínají dominovat nad WTR schématy.

Pro lepší orientaci v intermarket situaci jsem vytvořil ukazatel, který jednoznačně odhaluje okamžiky, kdy se může vyskytovat jednostranná likvidita na konkrétním trhu.

Aktuální situace

První část ukazatele vyjadřuje jednak polohu aktuální ceny vůči svému otevření a druhak polohu ceny v denním rozpětí. Lze tak velmi jednoduše odhadnout možnou jednostrannou likviditu na NQ.

iml-ukazatel1

Další příklad potenciální jednostranné likvidity tentokrát na RTY, který jako jedinný roste zatímco ostatní padají. Odhadujeme tedy výskyt likvidity pro velké nákupy na RTY (ke kterým se přidáváme):

iml-ukazatel2

Denní vývoj - krátkodobá historie

Aktuální pohled se mění každých 5 vteřin a není jednoduché si vývoj situace stále pamatovat. Proto jsem vytvořil speciální banner, do kterého se zapisuje vývoj polohy ceny. Můžeme říct, že se jedná o alternativní timeframe zachycující vztah mezi trhy. Osa x reprezentuje čas, osa y trh. Graf odhaluje změny veřejného mínění - momenty přechodu, kdy je trh vnímatelný jako levný, drahý a neutrální.

iml-ukazatel3

(banner je klikatelný - po kliknutí na okamžik se otevře detailnější náhled do situace)

Další příklad, kdy odhadujeme možnost otevřít velké pozice na NQ 3 minuty po otevření RTH:

iml-ukazatel4

A ještě jeden projev méně výrazné situace, kterou je potřeba dále analyzovat detailnějším pohledem:

iml-ukazatel5

Význam ukazatele

Ukazatel celkem mechanicky odhaluje výrazné stavy. Eliminuje tak výběr méně výrazných subjektivních situací, se kterými se stále občas setkávám. Tuto utilitu používám i pro zpětný průlet zajímavými situacemi a ověření si, jestli jednostranná likvidita reálně vznikla nebo ne.

Komentáře:

nahoru ↑
loading
Loading Activity Panel...
×

Trader equity


  loading
×

Načítání intradenního grafu...


  loading
×

Načítání situace...

  loading
×

Načítání karty obchodu...

  loading
×

Načítání karty obchodu...

 

Omlouvám se, Unregistered...

Tato funkce je určená pouze pro členy Pravidelného provozu.

Co je a kolik stojí členství?

×

User Trade List


  loading
×

Delete request


 
Uveďte důvod, prosím (např. duplicita):

×