×

  Avatar
×

  Avatar

Omlouvám se...

Toto video je určeno pro členy skupiny.

Kolik stojí členství?

×

  Avatar

Omlouvám se, ...

Toto video je určeno pro členy skupiny.

Kolik stojí členství?

intraday.cz : projekt Login | Register
home -> Trading články -> Trade management a výsledky

Trade management a výsledky

Někdy ve 2. provozu jsem chtěl rozjet pravidelný reportování a souhrn, ale pravidelnost není zrovna moje přítelkyně (zatím...možná). Při prohlížení, výsledků bych se s odstupem času chtěl podívat opět na tradera 523, kterého jsem rozebíral v předchozích článcích a lehce tím navázat na ruční řízení během pozice.

wem equity

Trade management tradera 523 (live)

První zmínka o traderovi 523 na tomto webu je z 20. tysdopadu 2016 a dálší následuje 3. kosince 2016. Jak si tedy trader 523 vede po 10 měsících?

Pro lepší sledování trendu vývoje jsem rozdělil data na 2 poloviny (cca po 5 měsících). V první polovině dat je vidět velký poměr uzavření prvních targetů mimo definované oblasti fixního trademanagementu. Alokaci 23% prvních targetů mimo TM už vnímám jako adrenalinový sport s výsledkem 180 USD = NULA.

trade-management

Druhá polovina dat dokazuje zafixování trademanagementu a výrazný pokles alokace prvních targetů mimo TM. Zjednodušeně můžeme říct, že objem, který byl v oblasti mimo TM v předchozí polovině dat, se přelil do oblasti stoplossu. Ostatní poměry alokace zůstaly skoro stejné jako v první polovině dat.

trade-management

Dalším zajímavý objemem, který skončil "nikde", je alokován v oblasti BE - vstupní ceny. Udělejme si tedy simulaci fixního trade managementu, abychom se dozvěděli, jaká je opravdová edge samotného vstupu.

trade-management
1. polovina dat (reálný objem na trade cca 2,5 a simulace 2)

trade-management
2. polovina dat (reálný objem na trade cca 2,9 a simulace 3)

Výsledky fixního trademenagementu a ručního řízení jsou v tomto případě téměř totožné a ukazují, že vstupy tradera mají edge. (Jenom bych si dával pozor na citlivost k navyšování/ředění/kompenzaci jedné pozice. Toto má svoje pravidla.)

Tento rozbor lehce dokazuje, že je lepší se plně koncentrovat na vstup a po otevření pozice jen počkat na výsledek bez zbytečného stresování se řízením. Máme přece jednu situaci - vstup, kterou se snažíme statisticky trefit do nějakého rámce a už do toho nechceme složitě motat další statistiku toho, jak chytře dokážeme vystoupit. V našem časovém rámci a vzhledem k malosti očekávaných stoplossů a targetů logicky nevidím žádný prostor pro ruční řízení a zásahy do úzkého rámce rozehrané pozice. "Systémy", na kterých stojí rozhodovací procesy řízení v tomto rámci, jsou irelevantní. S delší dobou držení pozice může mít její řízení větší smysl.

Proč je řízení rizikové?

Pokud dobré výsledky vstupů závisí na řízených výstupech, je na tradera kladen vysoký nárok na sebekontrolu. Tento přístup často svádí k pocitovému obchodování a z pohledu 2. osoby se jedná o nesystematický zmatek. Následně první krize řízení příjde s přechodem na živý účet. Další krize mohou následovat s navyšováním pozice a otevírání se většímu dolarovému riziku.

K vysokým nárokům na sebekontrolu je potřeba si uvědomit, že hlasy trhu se nás snaží vždy vyhnat z pozice v nejhorší okamžik. V tak malém rámci prožívat každý pullback proti pozici snažíc se analyzovat, jestli to byl adekvátní projev k tomu, abych zavřel nebo držel pozici dál... a to ještě pod tlakem, že na tomto rozhodnutí stojí vlasně celá equity je prostě na bednu. To bych byl radši každej den u lékaře pro neschopenku a počítač ani nezapínal.

A hluboká myšlenka na závěr?

Během samotného výkonu intradenního tradingu je cílem dělat minimum rozhodnutí.

Komentáře:

nahoru ↑
loading
Loading Activity Panel...
×

Trader equity


  loading
×

Načítání intradenního grafu...


  loading
×

Načítání situace...

  loading
×

Načítání karty obchodu...

  loading
×

Načítání karty obchodu...

 

Omlouvám se, Unregistered...

Tato funkce je určená pouze pro členy Pravidelného provozu.

Co je a kolik stojí členství?

×

User Trade List


  loading
×

Delete request


 
Uveďte důvod, prosím (např. duplicita):

×